| OrangeWind a întrebat:

Am si eu un scaun de piele crem pentru birou. Din nu stiu ce cauza sa facut negru de la pantalonii mei.Stiti ceva cu care sa curat rapid? Am incercat cu solutii si nu se ia, stiti vreo combinatie de genul apa cu sare sau asa ceva?

3 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Înainte de a încerca spirtul sau acetona, cumpără o sticluţă de lapte demachiant Doina, se găseşte peste tot şi nici nu costă mult. Pui pe o cârpă şi freci scaunul, eu aşa mi-am curăţat o poşetă albă care se murdărise tot intrând în contact cu blugii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Solutii de curatat gasesti in orice magazin mai de soi...
Spui ca nu sti din ce cauza s-a intimplat! iti spun eu! Imbracaminte din Obor. Marfa de doi bani de pe care se ia colorantul. Acum ceva ani chiar a fost o problema larg mediatizata cu colorantii de la haine care duceau la infectii ale pielii ( umane )

| LoveMusic a răspuns:

Nu cred că ai ce face. Încearcă cu Spirt Sanitar şi apoi dă cu o cârpă curată albă şi uscată peste să se uşte mai repede. Şi poţi da şi cu acetonă pentru unghii sau diluant, dar ai grijă că poţi înrăutăţi situaţia sau poţi deteriora pielea. Încearcă cu puţin undeva unde nu se vede şi dacă merge, continuă. fundă?