| asd000 a întrebat:

As avea o intrebare... daca am pus pe tulpina unor ciresi lipici de soareci ca sa nu se mai urce furnicile pe ei, ii va afecta acesta?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In general este toxic pentru animale. Sunt, insa, o gramada de tipuri de lipici non-toxice: http://bit.ly/2KvUJgc
Nu stim ce lipici ai folosit!

| asd000 explică (pentru Salontanul):

Voiam sa întreb daca afecteaza lipiciul, ciresii?

| Salontanul a răspuns (pentru asd000):

Nu cred! Era bine daca spuneai ce ai folosit.

| relian a răspuns:

Cu ce te deranja pe tine ca mergeau furnicile pe cires? Daca mergeau pe acolo inseamna ca ceva pe ciresul tau este in neregula, furnicile unde misuna e ceva de mancare pentru ele.Stai linistit ca furnicile nu sunt vegetariene,laughing deci ai dat cu lipici aiurea.Nu are ce afecta, doar daca lipiciu ala nu e otrava, daca e doara asa un lipici ce sa afecteze.Ii afecteaza atat cat te afecteaza si pe tine daca iti dai cu lipici pe picioare.

| CristinaMatei97 a răspuns:

Nu, însă exista tot felul de insecticide, poți folosi unul data viitoare