| anonim_4396 a întrebat:

Buna as dori sa stiu ce produs de curat dusul folositi ca eu nu gasesc unul potrivit pentru calcar

3 răspunsuri:
| LIN2010 a răspuns:

Daca desfaci para dusului, se poate curata foarte bine cu o solutie ieftina si pe care o detinem in bucatarie, "otet+apa" in parti egale, para dusului se scufunda in solutia acida 15-30 de minute(in funtie de cantitatea de depunere calcinoasa)si aceasta face singura treaba.Succes

| simonarus a răspuns:

Cif crem e cel mai bun

| minus273virgula15gradeCelsius a răspuns:

Simpla scufundare in solutie de acid acetic (otet), timp de cateva ore, va rezolva problema depunerii calcaroase. Demontati capul dusului, si introduceti piesele intr-un recipient cu otet.