| Lmsz a întrebat:

Buna! Cu ce pot sa curat si eu depunerea de calcar de pe gresie? Mersi!

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Poti pune pur si simplu otet in acea zona. Dupa o ora calcarul va fi inexistent si poti sa stergi cu un burete sau o carpa.

Suna groaznic, dar functioneaza, e ieftin, si nu e vreo solutie cu chimicale toxice. Am curatat asa o tava pentru vase care era plina de calcar.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu solutie de curatare anticalcar.

| Lmsz explică (pentru darrio2007):

Ma refeream la un brand ceva. exista solutii mai proaste altele mai bune.

| darrio2007 a răspuns (pentru Lmsz):

Daca gresia era intretinuta corespunzator nu ajungeai sa ai nevoie de o solutie anticalcar. Era nevoie de simpla spalare cu un mop, apă si ceva detergent.

| StrongHeart a răspuns:

Detartrant

Răspuns utilizator avertizat