| JBStandsForMe a întrebat:

As vrea sa vopsesc mobilierul din camera alb. Ce metode sugerati? Suprafata mobilei (furnirul) este din plastic, sau cum se numeste materialul acela care imita lemnul de pe mobilier. Am auzit de vopsea spray pentru astfel de suprafata. Unde se gaseste si cam cat costa? Exista vopsea normala pentru mobila? Alte metode?

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Vezi daca nu ti-e mai simplu sa folosesti autocolant pentru mobila, uite aici un exemplu, e si alb http://www.decorama.ro/eMerchantPro/pc/viewCategories.asp?idCategory=42

daca dai o cautare pe google dupa "autocolant mobila" poate gasesti ceva pentru zona in care locuiesti (nu stiu daca esti din Bucuresti). mie mi se pare mai simplu sistemul asta din toate punctele de vedere.

| Robertutzuu a răspuns:

Poi sprayul trebuie folosit... sincer eu am vopsit un mobilier cu spray de masina... insa sunt si sprayuri de mobila si costain jur de 35 lei si le poti gasi la orice centru de vopseluri pentru mobila happy.