| loryi98 a întrebat:

Azi sora mea a fost la mall si mi-a luat un ghiveci cu pamant si seminte de capsuni.Ok.Eu acum ce fac? Cand le ud? Unde le pun(soare, racoare..etc.)? Si mai trebuie sa fac altceva in afara de udat?

4 răspunsuri:
| Soowhaat01 a răspuns:

Pai, trebuie sa le lasi aer sa respire. De exemplu : daca stai la curte o lasi langa usa, la soare, dar si la putina umbra.

Daca stai la bloc, poti sa-l pui in scara, [ in caz de nu ti-l ia vecinii laughing ] sau in casa, si daca ai plasa la geam il lasi acolo o vreme. Il uzi, ai grija de el.

Dupa, il pui undeva in casa, unde sa fie racoare.

Bafta!

| buni55 a răspuns:

-capsunii se inmultesc prin stoloni nu prin seminte...deci tu ce ai?

| SparkyMyPuppy a răspuns:

Buna Loryi.
Uite aici un link cu tot ce trebuie sa faci :http://gradina.acasa.ro/fructe-115/cum-pui-rasaduri-de-capsune-148370.html
Sper ca te-am ajutat.
Bye, bye.

| scumpa098 a răspuns:

Undal si dala la lumina