| Rizer a întrebat:

Ca sa beneficiez de programul prima casa trebuie sa fiu neaparat casatorit?!

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In actele normative care reglementeaza programul(OUG nr.60 si HG nr.717, ambele din 2009, cu modificarile si completarile ulterioare) nu este prevazuta expres conditia casatoriei, dar aceasta rezulta din conditia conform careia niciunul dintre soti sa nu fi detinut anterior alta casa. Rezulta ca trebuie sa fii casatorit. Numai bine!

| deea_7942 a răspuns:

Nu e nevoie.

| PinkDea a răspuns:

Da

| agentulagent a răspuns:

Da. fundita

| Roxy_8424 a răspuns:

Nu neaparta

| anonim_4515 a răspuns:

Nu