| gamesu a întrebat:

Deci aseara am auzit niste zgomote in pereti ( am pereti de rigips), probabil 1 soarece sau mai multi.

Peretele fiind de rigips nu pot folosi metodele clasice pentru a-i omori.
Din cate am inteles aparatele cu unde ultrasonice nu trec prin pereti, deci...
Pisica nu stiu cat de mult ma poate ajuta atata timp cat ei sunt in pereti...

Ce pot face sa ii omor, sau macar sa-i alung.

Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| gamesu explică:

Piica= Pisica *

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori îţi iei o pisică, ori cauţi cred că la magazine pet-shop, nişte produse pe care să le pui pe undeva pe jos iar eu să vină să le mănânce.

| gamesu explică (pentru anonim_4396):

Soarecele/soarecii fiind intre perete si rigips nu pot intra in camera deci solutia cu otrava nu merge. Am auzit ca soareci simt miros de pisica chiar si prin perete si s-ar putea sa plece.

| mihneatzu a răspuns:

Rigipsul,ca sa stea e sprijinit pe niste bare de fier/metal! Acele bare scot sunete cand sunt lovite de cineva/ceva sau cand se dilata/contracta! Sau infiltratiile de apa din pereti sunt problema! Soareci cum pot sa intre in rigips? Nu au cum! Nu soarecii sunt de vina sau poate... carabusi sau insecte iti rod rigipsul!