| NevastuicAaA a întrebat:

De cateva zile aud ceva in perete.
Probabil este un soarece.
Daca este in perete(de rigips)nu am cum sa ii prind cu lipici,capcane cum faceam pana acum.
Pisica am, dar ii prinde doar pe afara.In casa cand sta nu are chef si nu ii aude.

Ce solutii as avea? Nu am nici buget tare mare pentru aparate.
Cum il alung?

9 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Există ceva aparat care il pui in priză si pe o arie de nu stiu cati metri mor toti soarecii. Sperie-l, sau fă ceva capcane, in care să pui cașcaval, sau ce le place lor.

| NevastuicAaA explică (pentru fuzzer):

Sta doar in perete.Nu merge cu momeala.

| fuzzer a răspuns (pentru NevastuicAaA):

Atunci striveste-l acolo, da cu ceva pana moare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing laughing laughing laughing laughing De unde sti ca nu e o fantoma? Poti sa cauti pe internet ca este un fel de sprei care il dai cu un fel de siringa.

| NevastuicAaA explică (pentru anonim_4396):

Fantomele rod in perete?

Spreiul ala de care spui tu este ppentru masini, cand intra soareci la motor.

| WhiteLore a răspuns:

Aparat care il pui in priză

| NevastuicAaA explică (pentru WhiteLore):

La asta m-am gandit si eu, dar nu dau 100lei si sa nu functioneze.

| Veronica80 a răspuns:

Uite linkul cu aparatul care face minuni. http://www.einsecticide.ro/......00mp-~1164

| m0d0 a răspuns:

Niste grau pentru soarici sau ciocolata pe o foaie cu lipici