| gamesu a întrebat:

Cum scap de un soarece care aintrat in peretele de rigips?

9 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Cred ca cea mai buna solutie este sa dai o mica gaura prin care sa ii "servesti" niste graunte otravite. Apoi sa te rogi sa nu moara in perete, pentru a evita mirosul... Nu pot sa imi imaginez insa cum a ajuns acolo, soarecii nu rod rigipsul, iar in principiu un astfel de perete este etans. Cred ca trebuie sa identifici exact locul pe unde se strecoara, altfel pe unde a intrat asta vor mai intra si altii.

| Axys a răspuns:

Pune o capcana cu o bucatica de carne happy sau pune otrava happy

| gamesu explică (pentru Axys):

Este in perete n-am cum sa pun capcana/otrava straight face

| Axys a răspuns (pentru gamesu):

Va trebui sa dai rigipsul jos dar poate iese de acolo si intra in capacana sau daca nu bate tot peretele cu o lingura d elemn usor poate il speri sa iasa si la urma sal calci in picoare big grin glumesc sadam incercat sa te ajut

| LIN2010 a răspuns:

Trebuie gasita calea de acces a soricelului, odata tot va iesi sa caute hrana, si atunci cade in cursa(sunt mai multe tipuri). Succes

| gamesu explică (pentru LIN2010):

Hrana are destul. Ca al dreacu' soarece roade rigips si vata de sticla. E raiul sorecilor laughing

| LIN2010 a răspuns (pentru gamesu):

De ros, roade sa-si toceasca dintii, dar nu se hraneste cu rigips si vata minerala, fi sigur de asta, are probabil undeva o sursa de hrana. Ofera-i ceva irezistibil.succes

| carla2010 a răspuns:

Daca este in perete mai bine chemi o firma de deratizare, da search pe google sau intra pe bizoo si cauta in functie de localitatea in care stai. Ex. firma deratizare [orasul tau]

| gamesu explică:

Az am cumparat un aparat Ultrasonic XL 50 pentru a-i face sa fuga... A folosit cineva asa ceva sau am dat banii degeaba?