| Asuganni a întrebat:

Există orasul Domnești si orasul Urziceni care aparțin de Bucuresti? Sau sunt comune de reședintă?

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Domnesti este comuna, Urziceni este oras, Bucuresti este oras, o comuna sau un oras nu pot apartine de un oras, pentru ca acestea sunt unitati administrativ-teritoriale, si nu pot fi dependente de unitati similare; asta ar insemna ca oamenii din Urziceni sa depinda de noi, bucurestenii. Nu exista comuna de resedinta ca tip de localitate sau unitate teritorial-administrativa; ''comuna de resedinta a cuiva'' insemna''comuna in care locuieste cineva''.

3 răspunsuri:
| Asuganni explică (pentru minrest):

Si Buftea e oraș?

| minrest a răspuns (pentru Asuganni):

Buftea este un oras din judetul Ilfov.

| Asuganni explică (pentru minrest):

Multumesc!