| costynel2000 a întrebat:

Salut. Dacă am domiciliul în Dolj si eu am serviciul în București mai exact ilfov, pot da de redobandire Permis auto cat B în București? Sau trebuie în Orașul reședință de județ?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, in prezent se poate, conform OUG 195/2002, rep. in 2006, cu md. si compl. ulterioare, citez:
"ART. 106^2
  (1) Testul de verificare a cunoaşterii regulilor de circulaţie se susţine, potrivit art. 106 sau 106^1, la orice serviciu al poliţiei rutiere."

| costynel2000 explică (pentru Ioandelasal):

Păi și de exemplu, la mine nu este obligatorie susținerea examenului de redobandire și am 90 de zile, dacă îl pic, de la 90 de zile îmi mai adaugă? zile în plus?

| Ioandelasal a răspuns (pentru costynel2000):

Daca nu reusesti la test nu se reduce perioada de suspendare a dreptului de a conduce, ramane cea de 90 de zile, nu se adauga zile in plus, cum este cazul cand sustinerea testului este obligatorie.