| cipry73 a întrebat:

Daca sunt din provincie, pot sa-mi fac pașaport în București, sau trebuie sa ma duc in orasul de reședință? Daca se poate și in București, va rog sa-mi spuneți unde mai exact se poate depune cererea pentru pașaport în București? Mulțumesc

1 răspuns:
| alina2k18 a răspuns:

Poti si in Bucuresti bineinteles.
O depui la serviciul de pasapoarte care este in aceeasi cladire cu ala de permise auto, in Pipera mai exact, la 15mins mers pe jos de la Statia de metrou Aurel Vlaicu.
Daca iti faci pasaport temporar - 1 an ti-l elibereaza in 2 ore, pentru cel pe 5 ani in 2 saptamani.
Vezi ca ai de platit si taxa.