| Indestructible44 a întrebat:

Buna =), imi puteti da un plan de casa simpla sau cu panouri solare care se poate construi din polistiren sau lemn.Am nevoie si de un sait de unde pot gasi panouri solare cat mai bune si ieftine.
Cand gasiti freuna din aceste 2 lucruri va rog ca sa imi dati link la pagina.
(CEL MAI BUN RASPUNS PRIMESTE FUNDA)

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Nu-i bai,spune-mi ce-ti cere.Mie mi-a placut mult ideea construirii unei case"verzi" din lut,paie si lemn, cu incalzire printr-o soba centrala, a carui burlan este dirijat prin canapele pe care se sta, incalzind practic toata casuta, dispusa circular.O gasesti aici:
http://www.casa-verde.ro/

12 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Indiferent ce linkuri iti trimitem, o casa nu se construieste dupa planuri luate de pe net, e nevoie de inginer proiectant si de arhitect pentru elaborarea planului.Nu conteaza marimea, calitatea materialelor, tipul de incalzire, pentru orice constructie care are nevoie de fundatie(si o casa are!) ai nevoie de autorizatie de constructie.Panouri solare mai ieftine gasesti de import China, sunt destule situri; nu stiu cat sunt de bune.Bafta!

| Indestructible44 explică (pentru Mihaela1964):

A nu nu e un proiect pentru scoala

| MitroKta a răspuns:

Uite aici e un site cu producatori/furnizori din Romania. Ai acolo numerele lor de telefon.
http://www.energie-verde.org.ro/....../index.php

| Indestructible44 explică:

Aceasta casa e un proiect pentru scoala

| Mihaela1964 a răspuns (pentru Indestructible44):

Am inteles.Care-s cerintele exacte, poate te putem ghida mai bine...

| Indestructible44 explică (pentru Mihaela1964):

Da scuze ca nu am fost mai precizata

| Indestructible44 explică (pentru Mihaela1964):

Multumesc mult. Am nevoi de o idee de a confenctiona un lucru, mie mi-a venit aceasta idee mai originala.Idea de o casa din lut cu paie e o idee tare buna multumesc mult daca iti mai vin niste idei, as vrea sa le aude.Tu ai idei foarte bune.MULTUMESC MULT PENTRU AJUTORUL TAU!rolling on the floor)

| Indestructible44 explică (pentru Indestructible44):

Scuze am pus fata gresita

| Mihaela1964 a răspuns (pentru Indestructible44):

Nu mi-a venit mie ideea, am gasit-o intr-un articol pe net si m-am gandit ca te-ar interesa pentru proiectul tau.Multumesc pentru apreciere.happy

| Mihaela1964 a răspuns (pentru Indestructible44):

Nu-i bai,spune-mi ce-ti cere.Mie mi-a placut mult ideea construirii unei case"verzi" din lut,paie si lemn, cu incalzire printr-o soba centrala, a carui burlan este dirijat prin canapele pe care se sta, incalzind practic toata casuta, dispusa circular.O gasesti aici:
http://www.casa-verde.ro/

| ImpactVision a răspuns:

Cele mai pune panouri publicitare le gasiti apeland la firma RC PUBLIMEDIA, acestia au site-ul pentru panouri aici http://www.p-media.ro/panouri-publicitare/

| conprocasa a răspuns:

Ppeste 1000 planuri case, dar si KIT materiale "construieste singur" : www.conprocasa.ro

| AlexDumitru33 a răspuns:

Ai reusit pana la urma sa iti pui panouri solare? Ma intereseaza si pe mine acest subiect.