| arual93 a întrebat:

Bună, mi-am cumpărat de curând un bonsai Ficus Ginseng și are niște musculițe mici, albe pe suprafața pământului si câteodată mai vad și în jurul frunzelor.Cum pot sa scap de ele? Merci

1 răspuns:
| Roxett a răspuns:

De cele de pe pamant nu poti sa scapi, dar nu afecteaza planta. Insa, daca sunt pe frunze (uite-te pe spatele frunzelor si daca se vad musculite din astea albe) trebuie sa folosesti ceva pentru daunatori. Este bun Mospilanul.