| patru22 a întrebat:

Buna seara, mașină de spălat artic nu mai pornește, ce pot face?

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intai citeste capitolul cu defectele posibile, din "Manualul Utilizatorului" (primit cu masina sau descarcat de pe internet, conform modelului).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa chemi pe cineva care repara mașini de spalat

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La reparat.

| mihai69 a răspuns:

Odai la "rabla" și iei alta.

| dullcat a răspuns:

Buna.Te incurajez sa o duci la reparat, de multe ori exista aceasta posibilitate si iesi mai ieftin decat sa cumperi una noua.E si mai eco asa, sa-i prelungesti viata.Bafta.

| Simpatic a răspuns:

Sa chemi un mester care repara masini de spalat, fie o rezolva pe loc (desi ma indoiesc) fie o transporta la service

| gabicoo a răspuns:

Arctic? Mai bine cumperi alta!

| Hyperion7 a răspuns:

Daca ai garanție, o duci pe garanție, daca nu, o duci la un reprezentant care se ocupa cu repararea ei, bineînțeles contra cost

| ReddY25 a răspuns:

Dacă ai noroc de cineva care se pricepe la ele, îl poți chema măcar să-ți spună care ar putea fi eventualele probleme

| RaduRobertRO a răspuns:

Sa o duci la service?