| Crisipopescu a întrebat:

Recent mi-am băgat hainele albe la spălat, fără sa observ ca era și o șoseata roșie. Acum toate hainele sunt roz, am încercat cu as și le-am băgat iar la spălat și degeaba... ce as putea sa fac?

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Să le duci la curățătorie. Dacă îți vor spune că nu te pot ajuta, atunci le iei și le vopsești pe toate. Nu știu unde și nici cum. ^_^

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Încearcă " Vanish".

| GouDidodino a răspuns:

Ai putea sa le porti asa roz, laughing sau poti sa-ti cumperi altele

| Andra9pk a răspuns:

Lasa-le la clor si apoi spala cu formil cu oxigen activ

| Laura48 a răspuns:

Am patit-o si eu. daca ar fi iesit toate roz, mai era cum era, dar au iesit doar unele cu pete roz, altele complet roz :-)) am incercat sa scot petele roz de pe un tricou alb cu sapun vanish, inalbitor, l-am tinut chiar si in apa cu sare. e adevarat ca fiind spalat pe dos, pe fata nu se mai vede asa intens, dar tot sunt acolo :-)) eu nu am incercat sa le duc la curatatorie, apropos. poate ei reusesc sa scoata culoarea. (cu clor nu as incerca, exista sanse sa scoata rozul doar pe anumite portiuni, apoi sa ramana cu pete roz :-)) )