| cristian_4833 a întrebat:

Buna seara TPU! spuneti-mi va rog cite oua trebuie de pus sub gaina atunci cind cade closca si cit timp sta ea pe oua?

Răspuns Câştigător
| crissmay a răspuns:

Cred ca sta vreo 2 saptamani si ouale poti sa pui cate vrei, bunica mea punea 15-20 de oua.

4 răspunsuri:
| luciana200972 a răspuns:

Pai se pun max 20 de oua dc gaina este mare si le poate acoperi. ea cloceste 4 saptamana, in cea dea 4 saptamana puii incep sa iasa din ou.

| iulia5723 a răspuns:

Pai normal o gaina cloceste (3 saptamani cu siguranta)(nu 2 saptamani)si trebuie sa pai 20-23 oua depinde cat este de mare gaina. Sper ca am ajutat!

| Bianca_1392 a răspuns:

Pai conteaza cat de mare e gaina si cate oua pot incape sub ea si trebuie sa stea ouale la clocit cam 27-28 de zile dupa care vor iesi puii... funda?big grin