| anonim_4396 a întrebat:

Cum se transforma o gaina intr-o cloșcă?

Răspuns Câştigător
| LifeIsNotPerfect a răspuns:

O gaina se transforma intr-o closca daca ouale nu sunt culese zilnic din cuib.
asa scrie aici:http://www.animalutul.ro/......osca/1246/
sper ca te-am ajutat :)

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De unde va vin asemenea intrebari nu stiu. probabil are perioada ei cand intra in calduri ca la orice animal de pe planeta asta, o calca cocosul, face oua si daca raman in cuib le va apara si va intra in rol instinctul matern

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Daca te crezi destept sa stii ca nu cloca isi alege oale ci noi oameni.Closca gaina poate cloci si oua de rata, de curca etc. Si isi schimba si sunetul si uneori exista cloca-gaina care nu vrea sa cloceasca tot daca este cloca.

| BellaKiოNana a răspuns:

Nu e usor de ghicit care gaina, daca e vreuna, va incepe sa cloceasca. In general, acest comportament se petrece primavara si la gainile care au trecut in al doilea an de viata. O gaina se transforma intr-o closca daca ouale nu sunt culese zilnic din cuib.

| Gabrielceltare a răspuns:

Cad face multe OUA si nu le atingi si nu te uiti la ele gaina simte si nu mai le face puisoribig grin

| Nixu a răspuns:

Face oualaughing

| Zal3e a răspuns:

O calca Cocosul!laughing

| AidaEcstasy a răspuns:

Belea cu tine laughing