| Timi08MM1988 a întrebat:

Buna T.P.U.cum se numesc florile de gradina care fac frunze late si lungi iar florile sunt albe, mici asemenea unui bob de mustar sau de coacaz? Si tulpina e subtire mica si seamana cu un ciorchin acele flori...?

6 răspunsuri:
| Timi08MM1988 explică (pentru mihai69):

Https://www.gardenexpert.ro/234-thickbox_default/lacramioara.jpg Asa arata si au frunza lata se inmultesc si daca le lasi in 2 ani iti e plin de ele in gradinuta.

| mihai69 a răspuns (pentru Timi08MM1988):

Exact ce am spus și noi: sunt lăcrămioare.

| Timi08MM1988 explică (pentru mihai69):

Da insa nu stiam ca asa arata s-a tot vorbit de ele da nu stiam ca asa sunt.
Mersi!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Infloreste in perioada asta? E planta perenă? Creste inaltă?
Seamana cu Muscari armeniacum (zambila struguraș), doar că e albă?

| relian a răspuns:

Baga o poza ceva.Lacramioare cumva?