| TasieSimona a întrebat:

Toata vara am avut muscate curgatoare pe balcon. Acum le-am bagat in casa. Cum se intretin?

Răspuns Câştigător
| Konata a răspuns:

Muscatele curgatoare sunt mai sensibile la frig decat celelalte. Iarna se tin in incaperi racoroase (preferabil 16-18oC), cu lumina multa, si se uda la nevoie (se mentine solul usor uscat), mult mai rar decat vara. Intunericul, racoarea si umiditatea excesiva produc moartea plantelor. De asemenea, spatiul trebuie sa fie aerisit.

O duminica frumoasa!

Răspuns utilizator avertizat
| Konata a răspuns (pentru crιѕтyɴɴα):

Pai da si? deja sambata s-a dus, mai importanta e duminica, eu cred, cand stai degeaba, sau pleci la plimbare si altele. crezi ca o sambata frumoasa inseamna sa faci curat prin casa si sa faci alte treburi? Asa ca mai bine ca am zis O duminica frumoasa, ca de obicei la mine acasa sambata nu este prea frumoasa happy
Dar deacum o sa scriu o sambata frumoasa ca sa nu mai scrii tu un ''LOL'' de o gramada de literewinking
O sambata frumoasa! laughing

5 răspunsuri:
| Trybest a răspuns:

Daca ai balconul inchis le poti lasa in continuare, iar in casa sa le tii intr-o camera racoroasa(16 grade)winking

| TasieSimona explică (pentru Trybest):

Multumesc. Dar de ex acum frunzele s-au ingalbenit si au cazut. De la ce poate sa fie? Sa fie oare prea cald?

| Trybest a răspuns (pentru TasieSimona):

Nu e nici o problema.Ele sufera oricum de la mutarea in casa.Doar nu le uda excesiv.