| Roxanaaaaaa a întrebat:

Buna TPU.Am 16 ani si vreau sa imi mobilez camera dar chiar nu am idei va rog sa ma ajutati.Este destul de incapatoare camera vreau tot de la pat pana la mobila.Va rog sa ma ajutati cu niste idei, mi-ati fi de mare ajutor.As vrea sa fie ceva destul de sofisticat si mobila sa aiba si parti suspendate adica pe pereti.Va multumesc mult!

2 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Chiar daca este spatioasa, nu iti aglomera camera cu mobile inutile. O canapea multifunctionala (o poti folosi ziua ca sa iti cazezi musafirii, noaptea ca sa dormi) cu o noptiera sau comoda mica intr-o parte, o masa/birou pentru calculator si facut teme (cu scaunul/fotoliul adecvat), o biblioteca, un sifonier cu oglinda, parchet laminat pe jos (dar nu obligatoriu), un covoras care sa invioreze camera, un vas cu un ficus intr-un colt si...cam atat. O sa te simti mai bine intr-un spatiu neaglomerat de mobilier si este si mai usor de facut curatenie. Poti sa iti agati pe pereti sau sa iti pui prin rafturile bibliotecii ce vrei tu : obiecte dragi, postere, fotografii, tablouri etc.