| Deea213 a întrebat:

Buna TPU...am o floare destul de maricica dar in ultimul timp am observat ca a aparut o chestie alba pe ea si nu stiu cu ce sa ii dau ca sa dispara chestia aia... daca stiti va rog sa ma ajutati:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Andreea,cred ca vorbesti de asazisi purici.Este foarte simplu, eu am facut cu cei 2 trandafiri japonezi mari:baga floarea sub dus, cu presiune.Sa nu fie apa foarte rece.insista cu dusul pina nu mai vezi nimic pe floare. Tine-o usor inclinata ca sa nu intre foarte multa apa la pamintul din ghiveci. Odata spalata nu vor mai aparea.Nu incerca solutii pe petale, risti sa arzi si sa pierzi floarea.Mult noroc.

1 răspuns:
| TrololoLM a răspuns:

E vorba de purici? daca da atunci incearca cu o dilutie cu apa si sapun de casa!