Întrebare recomandată | CraciunRoby1999 a întrebat:

am o intrebare destul de simpla pentru uni. Vreau sa imi fac un arc ce lemn este cel mai bun si de gasit repede? si pentru sageti ce lemn sa folosesc? FUNDA garantat!

7 răspunsuri:
| Berg_Alexx_1912 a răspuns:

Arcul sa il faci din nuc si sagetile din papura.

| Fataalbastra a răspuns:

Cel mai bun lemn este stejarul (asa consider eu). Poti gasi in magazine de materiale de constructii sau daca cunosti vre un tamplar poti imprumuta de la el. Pt sageti acelasi tip de lemn... Sper ca te-am ajutat. Funda? happy

| CraciunRoby1999 explică (pentru Fataalbastra):

Stau la sat happy
Salcam salcie alun sau nuc?

| 1234fwefsefsfesf a răspuns:

Incearca salcie sau nuc sigur merge ca si eu am acr cu sageti laughing))

| OneLegion a răspuns:

Nuc e cel mai bun. Ai incredere! funda?

| Anghel_Stefan_1995 a răspuns:

Celma si celma bun e nucul.dar sa stii sa il indoi. si eu stau la tara si am facut si eu din astea