| Moldovan_Andrei_1998 a întrebat:

Am pus samanta de gazon in curte si astept sa creasca.Problema este ca vin porumbeii si mananca toata samanta si vreau sa scap de ei...niste idei va rog?

Răspuns Câştigător
| Laschuchas a răspuns:

Ai doua variante:
1. sa acoperi tot gazonul cu crengi de pom
2. amplaseaza un aparat cu zgomot anti-pasari in mijlocul gazonului, cand detecteaza miscarea scoate niste sunete de pasari pradatoare - http://www.einsecticide.ro/......0-mp-~1238

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Lasa porumbeii liberi, fac parte din natura, ca si gazonul tau. Pune seminte mai multe.