Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Am un iepuras, care a urinat la mine pe pat! Am curatat cu otet, apa, suc de lamaie, bicarbonat de sodiu, solutie pentru covoare si acum salteaua miroase ciudat(urat). Nu-mi dau seama daca de la iepuras sau ca am pus atatea solutii pe ea.
Salteaua e noua de cateva luni, alba, iar acum are pete galbene, nu stiu cum sa o refac

Cunoasteti ceva solutii care curata urina iepurelui sau special pentru saltele? Ma innebuneste.
Multumesc

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Scoate salteaua afara, la aer. Spala locul cu detergent, sterge cu carpa umeda. Lasa sa se usuce, pune otet in locul cu pricina.Usuc-o din nou, pune-o in pat pe partea cealalta. Sper sa fie ok.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Spală o cu vanish.

| Kasia a răspuns:

Vanish.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Foloseste Vanish, scoate petele.
Te pup!

| cretzolina93 a răspuns:

Peroxid de hidrogen! incearca so usuci si sa o aerisesti