| împreunăfacembine a întrebat:

Bună TPU,

As dori sa aflu raspunsul vostru (aproximativ) si de aceea va rog sa imi raspundeti doar cei care va pricepeti.

In vara acestui an as vrea sa imi renovez camera, iar asta inseamna ca va trebui sa refac peretii (care acum sunt din pamant si caramida) cat si partea pe care calci (care e tot pamant).

Imi puteti cam cat ar trebui sa aloc in refacerea acelei camere si ce sa folosesc pentru pereti si restul camerei?

2 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Nu am inteles: cum din pamant si caramida? Caramida nearsa?
Pentru podea, placa de beton turnat pe plasa de fier de 8. Cat despre pereti, cred ca doar un smeserias poate spune ce sa-i faci.

| Valentin260 a răspuns:

Pentru pereti cred ca poti folosi caramida si tencuiala mai groasa. Pentru podea e ok sa torni ciment pe jos apoi sa pui parchet deasupra. Asa am facut eu la camera mea. Suma ajunge undeva la 10.000 de lei aproape.