| Paul199923 a întrebat:

Ce materiale mi-ar trebui pentru gletuit peretii? ..ma pregatesc sa renovez o camera si am nevoie sa acop gaurile si sa il finisez dupa

Răspuns Câştigător
| TheImpaler a răspuns:

Ceresit ct126 pentru umplutura si 127 pentru finisaj. sau echivalentele lor. intrebi in magazine si iti spun aia care si pentru ce e.

| Paul199923 explică (pentru TheImpaler):

Si sa imi fac o idee pe preturi...cam cat ar costa un sac?

| TheImpaler a răspuns (pentru Paul199923):

126 vreo 30 de lei si 127 vreo 40

| TheImpaler a răspuns (pentru TheImpaler):

Dar exista si variante mai ieftine gen gletul meseriasului, de-aia am zis sa intrebi in magazine.

5 răspunsuri:
| TheImpaler a răspuns:

Sau ipsos daca esti bazat pe meseriewinking

| DoarEuLeo a răspuns:

Eu am folosit Gletul meseriasului atat pentru umplere cat si pentru finisare. Este foarte bun si se lucreaza bine. Este recomandat ca pentru slefuire sa se astepte minim 24 de ore, materialul aplicat trebuie sa fie foarte bine uscat si intarit.