| potatodespotatonr12345 a întrebat:

Buna TPU as putea sa cresc somon intr-un lac facut de mine va trai?
Tinand cont ca este apa tulbure si adancimea este de vreo 3 metri.

3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Stai putin. Ideile fixe duc invariabil la esec. Pastravul este primul peste domesticit, se creste relativ usor, este ruda apropiata cu somonul (familia salmonide), poti chiar creste pastrav somonat, de ce sa insisti sa cresti somon? Daca esti in zona de munte sau aproape, daca ai izvor, poti creste pastrav. Pastravul nu suporta caldura, mai bine zis nu suporta lipsa de oxigen la care duce caldura. Daca esti la campie, pui alt peste, ce se potriveste.

| KronstadtResurrection a răspuns:

Da, somonul poate fi inmultit in crescatorie, insa nu cunosc ce conditii trebuie indeplinite. Citeste aici:
http://raspunsuri.destepti.ro/......itate.html

| Ginosaurus a răspuns:

De ce sa il tii captiv. lasa-l sa traiasca in mediul lui de viata.