| ccrriissttiinnaa11221122 a întrebat:

Buna TPU ...asi vrea sa imi desorez camera dar nu am idei. puteti sa imi dati niste idei, nu vreau linkuri sau cum v-ati decorat voi camera.plz.

cine imi da cele mai frumoase si mai multe idei primeste funda!

Răspuns Câştigător
| Basthet a răspuns:

Bună!
Cristina, e greu să-ți spunem noi cum să-ți decorezi camera dacă nu știm nimic despre tine și camera ta: câți ani ai, ce culori și ce tipuri de materiale îți plac, cât de mare și cât de luminoasă este camera, ce fel de mobilă ai în cameră etc.
Așa, ca principii generale, dacă ai o cameră mică sau/și întunecoasă, folosește culori deschise (bej, galben,) unele chiar aprinse (oranj) la pereți, perdele, covor. Invers, dacă este mare sau/și luminoasă, poți folosi culori mai închise (albastru), mai șterse (bleu).
Caută să folosești tonuri diferite ale aceleiași culori.
Succes!