| Oniisu a întrebat:

Imi puteti va rog ce serie au rulmentii masinilor de spalat Whirlpool?

Multumesc anticipat! Dau funda :*!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine o sa-ti inlocuiasca rulmentii stie ce serie au.Rulmentii costa in jur 30 de lei amandoi dar manopera este problema.
In functie de model poate sa te coste de la 1, 5 mil in sus.
Eu i-am inlocuit singur dar am demontat jumatate din masina deoarece era modelul cu incarcare de sus si am avut nevoie de un dispoziv special pentru extragerea unui rulment care era spart.

| Elena_Maria_Dragan_1992 a răspuns:

Depinde de modelul masinii de spalat,

AWG | AWO | AWM | WAD | WAS

si seria masinii, cauta pe spatele masinii sau in manual modelul si dupa fa o cautare pe celebrul google. Iti va spune tot ce vrei sa afli, si de unde sa le achizitionezi.

| Oniisu explică:

Spune*

| RasadPlant a răspuns:

Uite aici seria:6203 6204 6205 6206

Funda te rog!

| anonim_4396 a răspuns (pentru RasadPlant):

Ai pus seriile la 4 rulmenti.
Masina are doar doi la cuva.