| Timi08MM1988 a întrebat:

Buna TPU, la casa bunicilor mei, Dumnezeu sa ii ierte, mi s-a stricat putin tavanul de imi pot baga capul prin el si intre podul casei si tavan sunt adaugate niste fier beton sau asa cred, cum mai pot repara acel tavan? E vorba de placaj sau e vorba de tavan fals?
Si... cum il pot renova?

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Tu ne intrebi pe noi despre ce e vorba? Pai tu ai fost, ai vazut, ai pus mana si nu stii ce e, cine iti imaginezi ca iti poate da o soluție viabila pe baza a "niste fier beton sau asa cred"?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Trebuie sa identifici tipul constructiei. Daca e cu fier beton, s-ar putea sa fi fost un planseu de beton, turnat prost. E naspa reparatia in cazul asta, ar trebui sa torni alt planseu de la 0, si cine stie daca ai stalpi ok pentru asa ceva... In plus, ar cam trebui desfacut acoperisul pentru asta.
Nu prea recomand reparatia, mai bine faci alta de la 0.