| irina1984 a întrebat:

panourile acustice marca Jocavi de tip Canvas credeti ca sunt bune pentru izolarea fonica a unui apartament.
Mentionez ca am probleme cu vecinii care sunt extrem de galagiosi si petrecareti.
Am gasit niste panouri dragute de pe link-ul de mai jos.

http://www.panouriacustice.ro/motif-finisaje-imprimate

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Sunt bune. Dar de ce nu incerci sa le spui si daca nu se rezolva, metoda "politia"? Dupa 2-3 amenzi se linistesc. Nu au voie sa faca scandal, galagie, etc. Intra la tulburarea linistii si ordinii publice.

| relian a răspuns:

Cauta placi de pluta pe care le lipesti apoi de pereti peste care vei pune sinele alea metalice de care vei prinde apoi rigips si cam aia e.Sau daca pui profile din alea metalice pe pereti, bagi ceva poliestiren intre profile, apoi pe profile prinzi OSB placile alea de lemn si peste rigips si asa izolezi fonic cit si termic.Alta solutie este sa folosesti bureti, deci lipesti pe pereti bureti, la fel pui acele profile metalice, intre ele buretii, apoi peste rigips si ala esti.