| Alle15 a întrebat:

Buna Tpu.Pe usa mea de termopan a ramas acea folie protectoare de multa vreme si s-a trascopt la soare si acum nu am nicio idee cum s-o curat si s-o indepartez. Vreo solutie? Aveti idee cum so curat?:*..Astept raspuns URGENT! Dau FUNDA si VOT :X..Multumesc :**

4 răspunsuri:
| carpediem a răspuns:

Nu te mai chinui. Raman urme. Nu se mai poate face nimic. Colorantul din folie s-a dizolvat in rama. Incercand s-o cureti cu ceva abraziv vei lasa urme...

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de atât amar de vreme nu ai avut timp 5 minute să o îndepărtezi?
Nu mai ai ce face.
Pa, pa.

| darrio2007 a răspuns:

Este greu.Stiu ce inseamna.Va trebui sa o razui usor cu ceva de lemn. Bucatica cu bucatica.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Trebuia indepartata dupa montare.Acum ai nevoie de multa rabdare si un lamn ascutit, din esenta moale-brad sau tei.