| alina_6364 a întrebat:

Am facut o boacana.
mi-am patat o geaca alba de vopsea,
vreau si eu o solutie sa indepartez pata.
va rog raspuns urgent daca stie cineva.
sar'mana mult :*

5 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Incearca cu diluant!

| smaranta a răspuns:

Ce fel de vopsea?

| Bondarel99 a răspuns:

Eu mi-am patat pantalonii de vopsea dar era vopsea de par si mama a pus venish peste ei, i-a lasat o ora la inmuiat in apa calda apoi i-a bagat in masina de spalat, iar pata a disparut complet. daca e altfel de vopsea incearca cu diluant

| Tudyrcea a răspuns:

Incearca la curatare chimica. In orasul meu fac minuni!

| alina_6364 explică:

Geeaca e de fas, vopsea verde, am incercat dupa 10 minute cu diluant, sa luat, dar am si intinso. apoi dupa 2 zile am pus vanish pe pata, am bagat-o la spalat, dar nu sa luat crying
era geaca mea preferata crying(