| alexandrubt13 a întrebat:

Buna, un grund bun de dat pe niste tevi fier sau stalpi fier sa nu se mai jupeasca dupa un timp din cauza caldurii sau ploii? Nu ma intereseaza aspectul sunt pentru imprejmuire un teren

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti folosi foarte bine vopsea pe baza alchidica.

Are aderenta buna la suport, rezistenta buna la intemperii si abraziune, uscare rapida, rezistenta buna la combustibili, uleiuri minerale, apa si sare, are o foarte buna putere de acoperire si o culoare pura cu rezistenta foarte buna la raze solare.

Suportul trebuie curatat in prealabil de praf, impuritati, grasimi si uleiuri. Suportul trebuie sa fie uscat. De asemenea, se recomanda ca suportul sa fie cat mai neted posibil. Inainte de utilizare produsul se omogenizeaza foarte bine, iar aplicarea se realizeaza cu pensula, rola sau prin pulverizare, in 1-2 straturi.

Eu am folosit de culoare verde pentru tevile de vita de vie, cu peste 10 ani inainte si tevile arata aproape ca nou-vopsite.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De unde ai scos cuvintul jupească, sa nu se mai juleasca poate ai vrut sa spui, mergi la Brico Store si intreaba i, au ei o gama variata de vopseluri.