| Alexaaa. a întrebat:

Buna!
Va rog frumos ajutati`ma cu niste sfaturi!
Mi-am mazgalit tenesii cu markr negru.
Si nu se mai ia:-ss
Va rog speneti`mi ceva care ar putea sa ii curete...

12 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Daca nu iese cu apa, sapun si periuta de unghii, atunci incearca cu o bucata de carpa pe care ai pus o crema de fata (mai veche) si freaca pana se ia! In cel mai rau caz da cu crema alba lichida peste!

| tee a răspuns:

Cu diluant, garantat.

| anad a răspuns:

Incearca cu Vanish pentru pete. Aplica-l pe pata, lasa-l putin si apoi spala normal. Am citit ca petele de cerneala ies cu lapte sau cu fixativ de par, cu spirt.

| baru a răspuns:

Curatai cu diluant si peurma spalai cu detergent Sa nu-i freci prea tare Stergei uniform Dupa ce iai clatit ia o crma ieftina si freaca-i bine Asta este tot Succes Pa

| antonia09 a răspuns:

Buna,
Ai putea sa incerci direct cu crema Cif nediluata cu apa folosind o carpa umeda bine stoarsa.
Succes,

| eugem35 a răspuns:

Folosete markr in continuare

| jrjrjeee a răspuns:

Dai cu otet.

| Nu conteaza a răspuns:

Pai cu spirt, acetona thinking produse de curatat thinking

| Gospell a răspuns:

Poti incerca cu spirt (alcool sanitar)... si mie mi s-a mai intamplat sa se murdareasca mobila de marker... si am putut sa sterg markerul cu alcool sanitar.

| Anne_1755 a răspuns:

Cif Crema.cu microparticule...happy

| snoopy_1080 a răspuns:

Incearca cu acetona happy

| Alexaaa. explică:

Cu crema si spirt nu mergesad