| slazzer a întrebat:

Vreau sa incep un proiect pentru casa, ceea ce caut este un arhitect care sa se ocupe de toate actele, el sa umble peste tot. sa rezolve tot ( eu stau 3 saptamani acasa si nu am timp). Am inteles ca se poate, si sunt arhitecti care se ocupa cu asa ceva.
Zilele astea am vorbit si am inteles ca tot ce ii trebuie este un act de imputernicire, iar el poate face tot in locul meu?
Daca aveti mai multe informatii sau ati facut proiectul in acelasi fel, spuneti-mi si mie ce pasi ati urmat!
O seara placuta!

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Am facut la fel, nu am facut nici macar o imputernicire. Ne-am intalnit de cateva ori pentru a-mi prezenta schitele, am stabilit varianta finala si mai departe proiectantul s-a ocupat de tot, mi-a dat in brate un dosar cu autorizatia de construire si toata documentatia in spatele acesteia. Ah, am mai fost prezent cand s-a facut ridicarea topo si studiul geo, pentru ca trebuia sa le deschid oamenilor poarta, in rest nu am avut treaba.