| KiLLr0Y a întrebat:

am incercat sa fac un amplificator cu TDA2030A am folosit schita aceasta imgur.com/a/4B0kv (r1 nu am folosit) si componentele http://imgur.com/a/4B0kv (c4, c3,c7 nu am folosit ca sunt doar pentru filtraj)in rest am folosit tot.Problema este ca se aude foarte destorisionat, se intelege versuriile dar nu se aude clar deloc.Folosesc boxa de 4 ohmi.Cine ma ajuta primeste funda! Multumesc!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Se intelege versurile?laughing Atunci e ok. Se inteleg versurile mă nene, agramatule, daca l ai facut amplificatorul asa cum scrii nu e de mirare ca nu merge, du-te cu el la un electronist, sigur ai pus alte piese cu puteri mai mari sau mai mici de distorsonează.

| KiLLr0Y explică (pentru CristiDinBucuresti):

Problema a fost ca nu a fost de calitate integratul. Daca nu stiti atunci taceti dracului ca pe nimeni nu intereseaza sa vada scarbosi care se baga in seama.