| Deniseee a întrebat:

am un tuia in ghiveci de vreo doua luni. intrebarea mea este cum se ingrijeste sa nu moara? il ud cam o data la 2-3 zile in tavita. ceva sfaturi? multumesc

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Ghiveciul trebuie sa fie cat mai mare, minim jumatatea coroanei.
De udat este suficient o data pe saptamana, cu apa putina. De la multa apa i se pot putrezi radacinile.

Tuia ar trebui plantat in exterior, in curte, fiindca creste relativ repede. Nu e o planta "de apartament", ci un copac.

1 răspuns: