| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua credeti ca e bine sa pun geamuri din pvc la o casa veche de vreo 30 de ani si sa nu mai scot tocurile din lemn

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

O casa de 30 de ani nu e tocmai veche. Tocurile pot ramane, cu conditia sa fie in stare buna si mai ales drepte, cu unghiuri de 90 de grade. Si o alta conditie este ca firma care le monteaza sa masoare si sa le execute exact dupa dimensiuni. Micile imperfectiuni se pot masca cu silicon sanitar.

2 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Da,le poti fixa bine cu cate in olsurub pe latura-in afara de spuma.

| ionutalex13 a răspuns:

Este bine.asa am si eu.sa lasi tocurile de lemn.musai