| Girgana a întrebat:

Buna ziua,
Am si eu o curiozitate...pot schimba usile din casa, dar fara a schimba si tocurile? Iar tocurile sa le vopsesc sau colantez in culoarea noilor use?
Multumesc!

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Putin probabil sa gasesti altele absolut identice, gândește-te ca trebuie sa se potriveasca si ca dimensiuni, si ca balamale, si ca pozitie a broastei. Iar daca te pui sa le modifici, vei constata ca e mai simplu sa le schimbi cu totul.

| relian a răspuns:

Poti, doar daca gasesti usi exact la fel ca si dimensiuni, sau daca le faci la comanda.
Bine, va trebuie sa muti balamalele, asta daca ai gasi usi dea gata, daca au dimensiunile celor ce doresti sa le schimbi, sigur nu au balamalele puse sexact in acelasi loc.
Asa ca va trebuie sa ajustezi balamalele ori la toc, ori la usa.

| Kikiiar a răspuns:

Daca sunt la aceeasi dimensiune, poti.
Dar exact pe dimensiunile toate.