| Lulu55 a întrebat:

Buna ziua! Cum sa scap de musculițele negre? Mi s-au pus pe legume in curte și pe lângă asta zboară peste tot și nu poți sta 2 minute afara fara sa te umplii de musculite. Le-am dat cu ceva soluție de dăunători pentru flori dar nu am scăpat de ele

2 răspunsuri:
| RaduRobertRO a răspuns:

Pentru fiecare exista un tip de insecticid, sunt si mai generale, trebuie sa stii ce fel de "musculite" sunt. Fiecare planta are daunatorii sai, nu da cu chestii pentru flori la legume si invers.

| kr.mdy a răspuns:

Pui 10ml sapun lichid+50 ml spirt+3 l apa+10ml ulei de masine si pulverizezi.Altii pun si ardei iuti, usuroi pisat.