| nick57 a întrebat:

Cine imi poate spune cum scap de musculitele negre, deosebit de enervante care apar pe pamantul de la flori? Am incercat tot felul de substante de la florarii, am incercat cu infuzie de tutun, chiar su spray de tantari, dar se pare ca nimic nu le deranjeaza.Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Specialistul de pe 121.ro spune:"Incearca Faster sau Fastac si mai redu umezeala din sol".
http://www.gradinisiplante.ro/s_purici.html

| Hombre a răspuns:

Cumpara o fiola de decis, la un 1l de apa pune 4, 5 picaturi de decis, uda pamantul si stropeste si planta. Apa sa fie la temperatura camerei.

| june_9596 a răspuns:

Buna,

Incearca eliminarea prin ştergere cu un tampon de vată sau tifon înmuiat în alcool medicinal cu concentraţia redusă cel puţin la jumătate, plus stropirea plantei şi a pământului cu un insecticid.

Pentru mai multe informatii citeste articolul Daunatorii plantelor:

http://www.infogradina.ro/......telor/112/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa iei un star de 1cm din pamint deoarece contine larve dupa care pui alt pamint si faci ce a scris hombre