| Denis_Voichescu_1993 a întrebat:

intrebarea mea este urmatoarea:
Am in casa (din spate) 5 iesiri tv la prize conectate prin distribuitor cu un cablu coaxial care pleaca de la casa (din fata) de la alt distribuitor care are alte 4 iesiri. Cum sa fac sa amplific semnalul din spate pentru ca nu prind niciun program de pe prizele instalate la distribuitorul din spate? (Daca conectez cablul pe direct de la distribuitorul din spate totul functioneaza normal, iar daca il conectez la distribuitor nu mai primesc deloc semnal) si nu mai am acces la acel distribuitor din spate... tot ce as putea sa fac este sa instalez un amplificator de semnal la cablul care intra in distrivuitorul din spate.
O sa rezolv ceva daca fac asta?

1 răspuns:
| Arthiom a răspuns:

Nu rezolvi nimic, nu poti pune orice amplificator la un cablu de semnal tv.
Problema e la distribuitorul din spate, cu 5 iesiri, ori e el defect, ori legatura dintre el si distribuitorul din fata nu e buna.