| Yyiuff a întrebat:

De unde pleacă semnalul prin cablu coaxial? Am văzut că este legat la router un cablu coaxial

Răspuns Câştigător
| UserRo10 a răspuns:

Daca esti abonat Digi si nu numai fibra optica intra intr-un ONT ce poate fi configurat sa converteasca semnalul in internet, telefonie fixa si televiziune
In cazul tau din ONT semnalul pleaca intr-un splitter si apoi in toata casa

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai conexiune cu fibra de sticla (de la furnizor), atunci "router"-ul poate decoda 3 semnale;
- televiziune (care pleaca spre TV-uri prin cablu coaxial
- telefonie fixa (prin cablu special de telefonie)
- internet (4 iesiri de cablu UTP + wi-fi).