| Maria_Madalina_1976 a întrebat:

parchet triplustratificat inundat. In cat timp se umfla. Apa 3 cm, interval inundatie 10 min, scos apa in 20 min, ventilare cu geamuri si usa, aeroterma. Precizez ca pana acum nu s-a umflat. As vrea sa stiu ce este de facut.

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Având 3 cm nivelul apei, evident a intrat si sub. Dar daca pana acum nu s-a umflat, ai șanse sa scapi. Nu e obligatoriu sa il scoti, se poateusca si așa. Vezi printre cunoștințe daca are cineva un dezumidificator electric, ar fi de mare ajutor.

| sierra1 a răspuns:

Dacă sub parchet nu a mai rămas apă, ai scăpat!

| Caba_Ciprian_2000 a răspuns:

Verifica daca nu ai apa sub parchet
Daca ai trebuie scos

| Maria_Madalina_1976 explică:

Multumesc pentru raspuns.pai cum pot verifca daca este apa ca nu imi dau seama.nu pare sa fie.nup are sa musteasca apa...