| vmalex21 a întrebat:

Buna Ziua.Stie cineva cum se procedează pentru racordarea la energie electrica a unei tonete, chiosc sau barăci metalice amplasată pe un teren proprietate personală? Conform legii 50/1991 in acest caz NU se eliberează autorizație de construcție, act solicitat de către cei de la Electrica.E cineva care a trecut prin aceasta procedura?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu mai bine intrebi tu la Electrica?

| vmalex21 explică (pentru darrio2007):

Crezi ca nu am fost deja acolo? O dată mi-au spus că trebuie neaparat autorizație de construcție, a doua oara ca se poate si fara dar cu certificat de urbanism si plan de la arhitect.Ce sa mai inteleg? Tocmai de aceea am pus intrebarea ca poate a mai trecut cineva prin experienta asta.

| sierra1 a răspuns:

"racordarea la energie electrica a unei tonete, chiosc sau barăci metalice amplasată pe un teren proprietate personală?"

toneta și terenul sunt ale aceleiași persoane? - cablu prelungitor și gata!

| vmalex21 explică (pentru sierra1):

Cred ca nu ai inteles bine sau nu am fost suficient de explicit.Bun, pun cablu prelungitor ca nu costa mult si nu e mare scofala dar de unde iau curent electric? De la vecini? Terenul nu are bransament la curent electric de niciun fel.Pana la urma m-am apucat sa ma bat cu birocratia si scot autorizatie de constructie pentru un foisor.

| sierra1 a răspuns (pentru vmalex21):

"nu am fost suficient de explicit." - ințeleg acum.

durează dar rezolvi