| Silwian a întrebat:

Calcă bine fiarele de calcat pe verticala cu aburi?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aiurea! Si-a luat o vecina si nu-i merge. Trebuie sa puna haina pe o scandura. Atunci care-i rostul lui?

| Emma30555 a răspuns:

Netezește o bluza care este ușor sifonata. Este de ajutor dar pentru haine care au nevoie doar de putina netezire, nu poți calcă cămăși sau chestii la dunga

| Silwian explică (pentru Emma30555):

Doar tricouri.....calcă bine?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Silwian):

Nu prea

| Emma30555 a răspuns (pentru Silwian):

Dacă e sifonat tare nu prea. Dacă l ai întins la uscat pe umeraș și apoi dai cu fierul vertical calcă bine în sensul ca se vede ca e călcat și se întinde pe unde are cute fine. Mie personal îmi place și îl folosesc des mai ales ca am bluze subțiri din materiale sensibile și cu fierul clasic mi era teama sa nu le ard sau sa nu le stric mai ales dacă bluza are paiete sau imprimeu, dar eu în general usuc bluzele, tricourile sau rochiile direct pe umeraș și nu e mult de călcat.

| Lauramee a răspuns:

Da