| Pacifista a întrebat:

Cam cat costa ca sa faci un dormitor, adica parchet+termopan+zugravit?happy.

2 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Parchet: depinde de suprafata (cit de mare e camera) si de citi bani dispui. Exista parchet la promotie in supermarketuri si la 15 Ron, dar gasesti si la 50 de Ron. La mina de lucru se ia 10 Ron pe metru patrat. La termopan e la fel, pretul este in functie de calitate, deci tot buzunarul tau decide. La zugraveala, pretul depinde de pereti si de suprafata lor. Ca mina de lucru, daca trebuie curatati de zugraveala veche, pune 1, 5 Ron pe metru patrat pe curatat si spalat. Daca sunt strimbi, pune 8 Ron pe metru patrat pe doua miini de glet (4 Ron pe mina de glet), iar la lavabil, 4 Ron pe metru patrat pentru doua miini (2 Ron pe mina de lavabil). Ca materiale, la o incapere medie, ai nevoie de doi saci de glet daca peretii trebuie indreptati, si asta ar face intre 40 si 80 Ron, depinde de calitatea gletului, iar la lavabil, preturile difera extrem de mult, in functie de calitatea lavabilului, intre 40 si 150 Ron, depinde de lavabil si de calitatea lui. Preturile de la mina de lucru sunt cele pe care eu le practic, altfel, ele sunt ceva mai mari. Si, daca ai nevoie de un meserias, sunt aici!

| Babydoll_4700 a răspuns:

Acum depinde si cat de pretentioasa esti.